V centru Prahy omezí MHD i motoristy běh a festival

Běžecký závod Mattoni Grand Prix a koncert na závěr festivalu Sen letní noci omezí dnes večer provoz městské hromadné dopravy v Praze. Omezena bude také automobilová doprava. ČTK o tom informovala mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Dodala, že změny v dopravě ovlivní také filmové natáčení na Národní třídě, Pyrofest 2012 ve Žlutých lázních a veletrh na výstavišti PVA Expo Praha.

Mattoni Grand Prix je součástí seriálu závodů Prague International Marathon. Od 18:00 do 22:00 budou uzavřeny komunikace na trase běhu. Běh startuje a končí na Staroměstském náměstí. Na webových stránkách www.pim.cz jsou k dispozici dopravní informace a orientační mapa.

Závěrečný koncert třetího ročníku festivalu Praha Sen letní noci se uskuteční na Vltavě na pontonu mezi Karlovým mostem a mostem Legií. Po koncertu bude ohňostroj. "Z důvodu bezpečnosti diváků na nábřežích a mostech bude od 18:00 do 23:00 uzavřen pro dopravu most Legií a Smetanovo nábřeží v úseku ulic Národní - Betlémská," uvedla Krásenská.
 
Objížďka za uzavřený most Legií povede ve směru Praha 1 - Praha 5 přes Masarykovo nábřeží, Jiráskův most a Janáčkovo nábřeží. Opačným směrem přes Zborovskou ulici, Dienzenhoferovy sady, Jiráskův most a Masarykovo nábřeží.
 
Za úsek uzavřeného Smetanova nábřeží ve směru k náměstí Jana Palacha vede objížďka přes Masarykovo nábřeží, Divadelní ulici a Betlémskou ulici. Ve směru od náměstí J. Palacha pak v protisměrném jízdním pruhu v úseku Betlémská - Národní.
 
Dopravní opatření postihnou i provoz MHD. Informace o změnách naleznou cestující na zastávkách dotčených tramvajových linek - 8, 9, 12, 17, 18, 22, 53, 57, 58, 59 - a autobusové linky 207. Informace jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP).
 
Přestupní bod mezi nočními tramvajovými linkami se přesouvá z Lazarské do zastávky Karlovo náměstí. Pro linku 53, která nebude vedena přes Karlovo náměstí, přestupy na centrálním bodu zajištěny nebudou, uvedla Krásenská.
 
DPP do 8. září vypraví speciální autobusovou linku 758 na výstaviště PVA Expo Praha v Letňanech u příležitosti konání veletrhu kosmetiky a zdravého životního stylu World of Beauty. Je vedena v trase Letňany - Výstaviště Letňany a je určena i pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.
 
Trasa závodu Mattoni Grand Prix:
Staroměstské náměstí - start, Pařížská, nám. Curieových, Dvořákovo nábř. (otočka u Klášterské) zpět Dvořákovo nábř., nám. Curieových, Pařížská, Staroměstské nám., Celetná, Ovocný trh, Železná, Staroměstské nám., Pařížská, 17. listopadu, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, Čechův most, Dvořákovo nábřeží (otočka pod Štefánikovým mostem), zpět Dvořákovo nábř., Klášterská, Řásnovka, Štefánikův most, nábř. E. Beneše, U plovárny, Kosárkovo nábřeží, Mánesův most, nám. J. Palacha, 17. listopadu, Pařížská, Staroměstské náměstí - cíl.
 
zdroj: ČTK