V červnu se můžete těšit na Rytířské klání

Starosta Městské části Praha 5 MUDr. Radek Klíma převezme záštitu nad akcí Klamoklání. Ta je tradičním historickým festivalem, který se pravidelně odehrává na městské části Praha 5. Občané a návštěvníci budou moci letos rytířské klání shlédnout ve dnech 3. – 5. června.

„Rád tuto akci zaštítím, Klamoklání se na území městské části Praha 5 pořádá již pátým rokem, tak budeme dále pokračovat v této tradici rytířských klání a historických vystoupení“ říká starosta MUDr. Radek Klíma.

Česká republika se může pochlubit fenoménem, který ve světě nemá obdoby. Je jím scénický a historický šerm. Tradice sahá do poloviny 20. století, kdy se z ukázek sportovního šermu pro veřejnost stala forma umění, ve kterém dnes vynikají české umělecké soubory.

Program je složen nejen z vystoupení šermířských souborů, ale také z tanečních, kejklířských a hudebních, bez kterých by akce neměla správný charakter. Součástí je i přehled historických a mnohdy už zaniklých řemesel a tržišť. Pro děti je pak připravena velká soutěž o ceny s názvem „Rytířská odysea“.¨

www.praha5.cz