V Praze od neděle přibudou nové zastávky a změní se jízdní řády

V rámci pražské integrované dopravy budou od neděle 14. prosince změněny některé jízdní řády příměstských spojů a zprovozněny nové zastávky. Změny se týkají vlaků i autobusů. Na území Prahy přibudou autobusové zastávky na znamení. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou hromadnou dopravu.

"Na železnici se zřizují nové zastávky Praha-Kačerov a Chýně jih a dochází také k významnému posílení linky S20 z Prahy do Milovic, které budou jezdit i o víkendu. Zavedeny budou přímé odpolední vlaky S9 z Benešova u Prahy do Čelákovic," uvedl Drápal. Některé rychlíky R4 budou nově zastavovat v Podbabě.
 
Kvůli zlepšení přestupů z vlaku na autobus budou upraveny u některých vlakových zastávek jízdní řády autobusů, které u nich zastavují. To se týká například Radotína, Černošic a Klánovic.
 
V rámci provozu příměstských autobusů budou vybrané spoje linky číslo 376 v pracovní dny nově jezdit přes Vinoř a Jenštejn. Zastávka linky 354 na terminálu Černý Most se přesune na zastávku autobusu 398, odkud budou vyjíždět obě linky.
 
V rámci městských autobusů vznikne nově několik zastávek na znamení. Budou to například Čínská, Jenerálka, K Letňanům a Smiřická.
 
zdroj: ČTK