V tunelu metra byl těžce zraněn čtyřletý chlapec

V kolejišti pražského metra mezi stanicemi Opatov a Chodov našli dnes záchranáři čtyřletého chlapce s mnohačetnými vážnými zraněními. Lékaři Thomayerovy nemocnice bojují o jeho život. ČTK to řekly mluvčí záchranné služby Klára Fikejzová a nemocnice Martina Štanclová. Hoch se prý vezl na spojnici mezi vagony, souprava ho zřejmě po pádu do kolejí zachytila.

Metro trasy C v úseku Kačerov - Háje nejezdilo od 17:40 zhruba dvě hodiny, provoz byl obnoven krátce před 20:00. Do té doby jezdily v úseku náhradní autobusy.

Podle Fikejzové museli záchranáři pro chlapce do tunelu mezi stanicemi. Jak se tam dostal, nevěděla. "Máme informaci, že (dítě) jelo na ojnici mezi vagony," řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.
 
Policie případ vyšetřuje, mluvčí uvedl, že vzhledem k věku dítěte, nebudou policisté poskytovat další informace.
 
Před deseti lety, v květnu 2002, vzbudil pozornost tragický případ sedmnáctiletého mladíka, který cestoval v pražském metru mezi vagony metra a vozil se i na jejich střechách. Nejprve na trase B a poté, co jej ve stanici Národní třída vykázali, se se svou nebezpečnou zábavou přesunul na trasu A. Tam jej ale u stanice Muzeum zasáhl do hlavy snížený podhled a chlapec na následky zranění zemřel. Podobný případ se stal i o pět let dříve, tehdy mladý muž těžká zranění hlavy přežil.
 
zdroj: ČTK