Právě se nacházíte:

Vánoční trhy u Anděla

Smíchovské vánoční trhy patří mezi nejoblíbenější v Praze, ty letošní začínají na pěší zóně u Anděla v sobotu 26. listopadu a budou trvat do 23. prosince.

Vánoční trhy, přístupné denně od 10 do 19 hodin, se ponesou v duchu lidových tradic. Několik desítek nazdobených stánků vám nabídne vánoční zboží, jako jsou ozdoby, jmelí, věnce nebo svíčky, dřevěné hračky, keramické výrobky či šperky, ale i ubrusy nebo drobné či větší dárečky převážně české výroby. Celý trh provoní vůně svařeného vína, grilovaných klobás a dalších dobrot. Ochutnat můžete i medovinu, pečené kaštany a kukuřici, ale také staročeské trdlo nebo kapří hranolky. Díky velkému úspěchu farmářských trhů, které se na pěší zóně konaly během roku, dali provozovatelé prostor i několika farmářským stánkům. Koupit si můžete poctivé uzeniny, sýry, čerstvé mořské ryby, ovčí sýry.

Na pódiu bude každý den od 3. do 23. prosince zábavný program (15:30 až 18:30 hod.), kde se vystřídají pěvecké a taneční soubory ze všech koutů Čech a Moravy se zkušenými matadory naší pěvecké scény. Podrobný program naleznete v prosincovém vydání Pětky pro vás.