Více než 130 závodníků se zúčastnilo Velké ceny Prahy 5

Ve středu 8. února proběhl první ročník Velké ceny Prahy 5 – závodu v běžeckém lyžování v areálu Velké Chuchle. Akce, které se zúčastnilo 136 startujících, navázala na tradici pražského poháru v běhu na lyžích, jehož poslední ročník se konal v Krčském lese v roce 1942. Pátá městská část tak obnovila přesně po 70 letech pohárové klání v hlavním městě.

Nejrychlejšího času 10 min 1 sek. dosáhl na 5 kilometrovém okruhu Jiří Ročárek ze SK Nové Město na Moravě, nejrychlejší běžkyní na nejdelší trase byla Tereza Poláková ze klubu Žižkovští tygři.

Na tříkilometrové trase zvítězila s časem 7min 39 sek. Karolína Bicová ze Salomon racing teamu následovaná Adélou Boudíkovou a Annou Adamovou. Na nejkratší stopě o délce 770 metrů byl nejrychlejším lyžařem Ondřej Černý z USK Plzeň.

Ceny vítězům jednotlivých kategorií předali radní Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit a Jaroslav Nedvěd.

"Na přípravu okruhu je potřeba zhruba 4000 m3 sněhu. Praha 5 neponechala nic náhodě. Pořadatel závodu SK DNF připravil pro případ nedostatku sněhové pokrývky umělé zasněžování, díky kterému se podařilo zajistit pro závodníky optimální podmínky. Výroba technického sněhu ale závisí především na počasí a proto se zasněžovalo hlavně v noci. Sníh se musel také nechat nějakou dobu odležet, než jej bylo možné rozhrnout rolbami," přiblížil náročnost příprav závodu starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma.

Běžecký okruh ve Velké Chuchli zůstane přístupný veřejnosti tak dlouho, jak to počasí dovolí. "Ve spolupráci s magistrátem a projektem 'Praha sportovní' je zájem ve Velké Chuchli nabízet dráhu lyžařům po celou zimu. Informace o projektu SkiParku Velká Chuchle můžete nalézt na www.skiparkchuchle.cz. Občany i návštěvníky jistě potěší, že lyžování je možné zdarma," doplnil starosta Prahy 5 Klíma.

Kompletní výsledky závodu si můžete stáhnout na adrese http://www.sportovniservis.cz/velka-cena-prahy-v-lyzovani-2012/

www.praha5.cz