Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Vyrazte se svou drahou polovičkou na romantický výlet, za každého počasí

9. 12 2019 | Věděli jste, že do Krkonošského národního parku míří každoročně více turistů než do amerického Yellowstonu? Cestování nejen v těchto oblastech, ale celé naší zemi je čím dál populárnější. Dokazují to statistiky, když se v českých hotelech, penzionech či kempech jenom loni ubytovalo přes 21 milionu hostů.

Pokud chcete někam vyrazit i vy, na podzim a v zimě se davů turistů určitě bát nemusíte, sezona již skončila a ne každý se odhodlá v podzimním počasím vydat někam za přírodou či dobrodružstvím. Nicméně byla by škoda v tomto jednom z nejromantičtějších obdobích roku sedět doma, když se se svou drahou polovičkou můžete vyrazit objevovat krásy Čech. Pobytem venku v chladných měsících uděláte i něco pro své zdraví a pokud vám bude chladno, tak vás partner určitě rád zahřeje. Nechte se zlákat našimi cestovatelskými tipy na výlet nejen pro dva.

Romantická zřícenina Vítkův kámen

Vítkův kámen (nebo také Vítkův hrádek) je zřícenina nejvýše položeného hradu v České republice. Nachází se na Svatotomášském pohoří nad vesničkou Svatý Tomáš v nadmořské výšce 1035 metrů a nabízí nejkrásnější výhled na celé Lipno a jeho okolí. A co víc, je-li viditelnost opravdu 100%, lze z vrcholu zhlédnout panorama rakouských Alp s masivy Velkého Prielu, Dachsteinu a Watzmanu i velkolepý výhled do vltavského údolí a českého vnitrozemí.

Sněžka při východu slunce

Toužíte-li zažít něco dechberoucího, a navíc si dát pořádně do těla, přivstaňte si a vyšlápněte na Sněžku. Za tmy a tak, abyste z jejího vrcholu spatřili východ slunce. Nejčastějšími výchozími místy turistů jsou pro tento nádherný zážitek Pomezní boudy v Horní Malé Úpě a trasa od východu po žluté a následně červené turistické stezce, dále také z jihu od Velké Úpy a Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu po žluté, anebo jsou tyto výstupy velmi často vedeny z Luční boudy ze západu po modré. Každý si může vybrat variantu, která mu vyhovuje nejvíce.

Nejpohádkovější zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Kromě legendární hudební pohádky Zlatovláska z roku 1973, ve které se Petr Štěpánek jako princ Jiřík ucházel o Jorgu Kotrbovou coby Zlatovlásku, se zde natočily i jiné filmy: O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Romanticky laděné místo posloužilo i dalším filmovým počinům, ať už se jednalo o kulisu, či pouhý záběr na okolí. Prohlídky zámku jsou možné až od dubna, ale celoročně si můžete užít krásné okolí a panorama vodního zámku. Vsaďte se, že na vás tady ta romantika opravdu dýchne.

Za zážitkem na zámek Liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla. Po dokončení finální rekonstrukce v roce 2007 se ze zámku stal stylový hotel, s restauracemi a relaxačním wellness centrem. Pokud chcete tedy doslova strávit noc na zámku a nechat se dokonale „opečovávat“, tohle je přesně to místo.

Za fotkou na vyhlídku Máj

Překrásný výhled na meandry řeky Vltavy, které se vlní mezi skalními útesy nedaleko Slapské přehrady. Vyhlídka Máj se postupem času stává stále vyhledávanějším turistickým místem, ale přesto si stále zachovává svoji přirozenost – nevede sem turistická značka, nenajdete zde žádné zábradlí ani uměle vystavenou vyhlídkovou plošinu.
Tohle místo jistě znáte z mnoha instagramových účtů, a ne nadarmo se sem opravdu vyplatí vyrazit. Nejen kvůli dokonalé romantické fotce.
 

Diskuse

Čtěte více

Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

Minulý týden starosta Prahy 8 Ondřej Gros ve spolupráci s místostarostou Jiřím Vítkem, předsedou komise pro bezpečnost a prevenci sociálně-patologických jevů Liborem Paulusem a Policií ČR ...

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Developerská společnost YIT revitalizuje bývalou továrnu Meopta, jejíž proměnou vytvoří nový rezidenční projekt Parvi Cibulka. Vznikne zde 149 moderních nízkoenergetických bytů, které budou ...

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Soukromou základní školu Cesta k úspěchu, která se zaměřila na vzdělávání nadaných a talentovaných dětí založil Stanislav Svoboda před 13 lety. Od letošního září na ni budou moci žáci absolvovat ...

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Jste dobrodruzi, kteří mají rádi roadtripy a cestování bez zbytečného plánování? Chtěli byste se každé ráno probouzet s jiným výhledem – jednou na hory, podruhé na vinice a pak třeba na hladinu ...

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Jsou to dva měsíce, kdy jsme zahájili boj proti epidemii onemocnění COVID-19. Zavedla se spousta opatření, která nám změnila život. Jak se ale život změnil těm, kteří již trpí vážným onemocněním ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO