YIT DOKONČILA PROJEKT KOIVU ZLIČÍN

V pořadí již desátý rezidenční projekt – Koivu Zličín – zkolaudovala developerská společnost s finskými kořeny YIT, která v příštím roce oslaví i deset let od svého vstupu na pražský trh nemovitostí. Ve dvou etapách vyrostlo nedaleko březového háje v Praze na Zličíně jedenáct nízkoenergetických domů s celkem 161 novými byty – již tradičně ve finském stylu. Ke koupi jich však zbývá už jen posledních 10.  

„Koivu Zličín je již naším desátým dokončeným projektem za téměř deset let našeho působení na pražském rezidenčním trhu. Je příhodné, že právě tento bytový komplex ponese jméno finského národního stromu břízy. Propojení s přírodou se vztahuje nejen k dané lokalitě s rybníky a březovým hájem, ale odkazuje i k udržitelným a ekologickým řešením, která jako severský developer v našich projektech prosazujeme,“ uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo. Součástí areálu je tak zásobní retenční nádrž pro svod dešťových vod, které budou využívány pro zalévání okolní zeleně. Výrazných úspor dosáhnou rezidenti i v případě vytápění, a to díky kvalitnímu zateplení budov.

Nízkopodlažní finské bydlení v březovém háji
Bytové domy Koivu Zličín svým charakterem navazují na vilovou zástavbu starého Zličína. Vynikají střídmým a čistým architektonickým řešením s probarvenými omítkami fasád a plochými střechami s atikou z dílny společnosti Loxia Architectes Ingenierie. Jedenáct čtyřpodlažních budov je propojeno společným podzemním podlažím, kde se nachází parkovací stání, sklepy a kočárkárna. K většině přízemních jednotek patří předzahrádky a vybrané byty v nejvyšších podlažích disponují prostornými terasami. K ostatním náleží balkony. Centrum areálu se soustředí do prostoru malého náměstíčka s dětským hřištěm, které slouží pro sousedská setkávání. K relaxaci a odpočinku budou moci obyvatelé využít laviček lemujících mlatové pěšiny. Klidné a příjemné prostředí březového háje a nedaleký přírodní park nabízí zároveň široké volnočasové vyžití. Lokalita vyniká i výbornou dopravní dostupností, kdy se z jen pár kroků vzdálené autobusové zastávky místní během pěti minut dostanou na zastávku metra či do obchodního centra Metropole Zličín.