Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Za pomoc vozíčkářům se stala Ženou regionu

22. 06 2010 | Ženou regionu pro rok 2011 se stala Denisa Billá, profesionální sportovkyně, která se aktivně angažuje v charitativní pomoci vozíčkářům. Ocenění Žena regionu odborné poroty získala Petra Bednářová zabývající se pomocí lidem se zdravotním handicapem. Svoje ocenění převzaly na slavnostním večeru v pražském hotelu Ambassador z rukou Aleše Janků, jednatele generálního partnera Ženy regionu Provident Financial.

Denisa Billá je dominantou ženského florbalu. Od svých 10 let se s velkým zápalem věnuje tomuto sportu, i když to byla původně pouze chlapecká disciplína. Florbal je její život, a když začátkem tohoto roku dostala výzvu se zapojit do charitativního projektu na pomoc vozíčkářům, okamžitě se jí chopila. Natočila klip na pomoc vozíčkářům, se všemi florbalovými týmy vybojovali 6 invalidních vozíčků pro lidi, kteří nemají v životě takovou šanci jako má Denisa. Jméno Denisy Billé prezentuje florbal nejen u nás, ale i v zahraničí. Její obrovský a osobní úspěch ve florbalu pomáhá postiženým lidem a nadále vyhledává možnosti, jakým způsobem by mohla pomoci větší skupině lidí s tímto postižením. Sportovních ocenění dosáhla mnoho 4x mistr ČR, 4x mistr ČR juniorek, 3. místo ve Finské lize, 5x reprezentovala ČR na mistrovstvích světa a asi její nejcenějším ohodnocením je florbalistka roku ČR a ALL Stars ve Finsku.  

Cenu odborné poroty Žena regionu 2011 získala paní Petra Bednářová. V sociální oblasti se začala pohybovat po narození dcery, která dostala do vínku Downův syndrom. Nejdříve se stala členem a později předsedkyní Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, klubu v Domažlicích, kde pořádali různé aktivity pro členy – jako: sportovní aktivity, výlety, maškarní bály a další.

V roce 2002 paní Petra začala studovat na Západočeské univerzitě pedagogické fakultě bakalářský obor sociální práce a rok na to začala pracovat v Centru pro zdravotně postižené Plzeňského kraje. CZP PK je nestátní neziskovou organizací a je poskytovatelem sociálních služeb. V současné době poskytuje odborné sociální poradenství spojené s půjčovnou kompenzačních pomůcek, osobní asistenci a sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením - počítačové kurzy, tréninky paměti.

V roce 2005 spolu s kolegy založila nestátní neziskovou organizaci, kde působí jako předsedkyně. Tato organizace se zaměřila na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a svoji činnost začala otevřením chráněné dílny v Chotěšově. Posléze organizaci zaregistrovali jako pracovní agenturu a začali agenturně zaměstnávat další osoby se zdravotním postižením. V letošním roce se jim podařilo otevřít prodejnu pekařství v Plzni, kde se snaží naplňovat filozofii „handicapovaní pomáhají handicapovaným“. V současné době zaměstnávají okolo 30 osob se zdravotním postižením.

Odborná porota se skládá ze zástupců o.p.s. Gender studies, vydavatelství Vltava-Labe-Press, komunikační agentury Prime Communications a společnosti Provident Financial.
„Cílem soutěže Žena regionu je ocenit ženy, které v regionech celé republiky pracují pro dobro komunit, v nichž žijí,“ uvedl jednatel Provident Financial Aleš Janků. „Titulem Žena regionu jsme chtěli těmto ženám poděkovat za jejich náročnou práci, kterou často bez nároku na odměnu odvádějí ve prospěch svých regionů. Myšlenka soutěže, jejímž cílem je představit výjimečné ženy z různých koutů České republiky, se nám zalíbila, protože naše společnost se řídí britskými firemními standardy. To kromě jiného znamená, že ženy, které u nás pracují, mají stejné pracovní podmínky jako muži,“ dodal Aleš Janků.

Do letošního ročníku soutěže se zapojilo přes sto výjimečných žen z celé České Republiky. Hlasování probíhalo formou internetového hlasování. O titul ŽENA REGIONU 2011 se mohly ucházet ženy, kterým se podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v jedné ze čtyř následujících kategorií:  1) podnikání, politika a veřejná správa 2) vzdělávání, věda a výzkum 3) zdravotnictví a charitativní činnost 4) umění, kultura a sport. Příspěvky se mohly týkat i žen, které společnost finančně nebo morálně nedoceňuje za práci nebo aktivity, při kterých dokážou skloubit veřejný a rodinný život. Cílem bylo představit tyto ženy široké veřejnosti, přitáhnout pozornost k jejich aktivitám a vyjádřit jim veřejné uznání.

Galavečerem Žena regionu 2011 v pražském hotelu Ambassador za účasti významných hostů prováděl moderátor Mirek Šimůnek. V rámci programu vystoupil zpěvák Jan Kalousek a Gábina Goldová, módní přehlídku salónu Táňi Havlíček předvedly finalistky soutěže krásy Eliška Bučková, Bára Vida Kolářová, Inna Puhajková a další.

         

Diskuse

Čtěte více

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Developerská společnost YIT revitalizuje bývalou továrnu Meopta, jejíž proměnou vytvoří nový rezidenční projekt Parvi Cibulka. Vznikne zde 149 moderních nízkoenergetických bytů, které budou ...

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Soukromou základní školu Cesta k úspěchu, která se zaměřila na vzdělávání nadaných a talentovaných dětí založil Stanislav Svoboda před 13 lety. Od letošního září na ni budou moci žáci absolvovat ...

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Jste dobrodruzi, kteří mají rádi roadtripy a cestování bez zbytečného plánování? Chtěli byste se každé ráno probouzet s jiným výhledem – jednou na hory, podruhé na vinice a pak třeba na hladinu ...

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Jsou to dva měsíce, kdy jsme zahájili boj proti epidemii onemocnění COVID-19. Zavedla se spousta opatření, která nám změnila život. Jak se ale život změnil těm, kteří již trpí vážným onemocněním ...

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

V Praze 8 po dvou vlnách samoobslužného bezplatného výdeje dezinfekce veřejnosti přichází třetí vlna s rozšířením výdeje i pro živnostníky a malé podnikatele. Výdej dezinfekce bude probíhat od ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO