Za tragickou havárii na pražském mostě soud uložil šest let

Pražský městský soud poslal na šest let do vězení řidiče, který loni v březnu havaroval na Mánesově mostě v Praze. Jeho osobní auto srazilo dva chodce, kteří spadli z mostu do Vltavy a zemřeli. Informaci TV Barrandov dnes ČTK potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. Rozsudek je pravomocný. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.

Nehoda se stala loni 5. března. Odsouzený řidič podle soudu úmyslně zamlčel, že má epilepsii, aby získal posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Bez tohoto posudku by totiž osmašedesátiletý muž přišel o řidičský průkaz.
 
Epileptický záchvat řidič dostal při vjíždění na most, kde ztratil kontrolu nad autem, které pak vjelo na chodník. Podle televize se u soudu hájil tím, že jeho zdravotní stav s nehodou nesouvisí. Havárii sváděl na mikrospánek, což ale znalci vyloučili.
 
Odvolací soud podle Puci ve výroku o trestu potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2. Změnil pouze rozhodnutí o náhradě škody pro pozůstalé, které zmírnil zhruba o polovinu na téměř 1,8 milionu korun.
 
zdroj: ČTK