Za ubití matky hokejkou si má mladík odpykat 20 let

Za loňskou brutální vraždu své matky hokejkou si má mladík z Prahy odpykat 20 let vězení. Trest mu dnes uložil pražský městský soud, verdikt zatím není pravomocný. Muž se k činu přiznal, matku prý ubil kvůli jejím opakovaným výčitkám. Podle obžaloby však vraždil pro peníze. 

Sedmadvacetiletý muž v minulosti napadl i svou sestru a babičku. Podle psychologů je asociální a bezcitný a není jej možné převychovat. 
    
Mladíkova třiapadesátiletá matka zemřela loni 4. září nad ránem ve své ložnici v rodinném domku v Šafářově ulici v Praze 10. Obžaloba uvádí, že syn ženě způsobil hokejkou na pozemní hokej a nespecifikovaným bodnořezným nástrojem sečné rány v obličeji, zlomeniny lebky a obou čelistí, krvácení do mozku a zlomeninu ruky. Poté jí prý omotal kolem krku šálu, matku uškrtil a tělo ukryl na půdě. 
    
Po vraždě z domu odešel s matčinou kabelkou, ve které bylo 40 korun. Jeho sestra mezitím zjistila, co se stalo, zamkla dům a zavolala policii. Když se bratr vrátil a dobýval se dovnitř, nepustila ho. Mladík odešel ke kamarádům, kde ho následně dopadla policie. 
 
zdroj: ČTK