ZDRAVÍ NENÍ ŠTĚSTÍ, ALE VĚDOMÁ VOLBA

Počátkem tohoto roku byla v Hlubočepském zámečku na Praze 5 otevřena poradna celostní péče ARIADNI (psychologie, alternativní medicína,…). O rozhovor jsme požádali Bc.Ludmilu Sedlákovou.

Otázka: Dobrý den, paní Ludmilo. Proč název ARIADNI?

Odpověď: Ariadni byla podle starověké legendy dívka, která pomohla pomocí klubka Théseovi, aby nezabloudil v labyrintu krétského krále Mínóa. I já se snažím dávat klientům ono pomyslné klubko o pomoci jim „vymotat se“ z potíží, kterými zrovna procházejí.

Otázka: Studujete medicínu a k tomu se věnujete alternativním způsobům léčby a psychologickému poradenství. Proč jste se dala na studia tak náročného oboru ?

Odpověď: Chápu, že studium medicíny v 45 letech asi vzbuzuje otázky. Vysvětlím to. Pomáhat lidem můžete mnoha způsoby. Já jsem si zvolila „léčení“ těla i duše. Ale jak můžete zodpovědně někomu pomoci, když neznáte exaktní vědu? Víte, jsem za to, že jsem se na medicínu dostala strašně vděčná. Mám v sobě více a více pokory k medicínskému vědění a k léčbě vůbec. Sama vím, jak strašlivě se klamou lidi různými nesmysly, počínaje překyselením organismu a konče šílenými produkty typu MMS. Lidé neznalí principů fungování těla se v těžké životní situaci chytají různých nadějí…a ty jim často jen vyprázdní kapsy a neuzdraví. Já jsem ráda, že díky medicíně mohu filtrovat nesmysly a naopak, vybrat si z ní to nejlepší, co pro své klienty potřebuju. Medicína je úžasná věda.

Otázka: Čemu se tedy hlavně věnujete?

Odpověď: No, kdybych to hodně zjednodušila, řekla bych, že se věnuji celému člověku. A vlastně je tím řečeno vše. Tedy když ke mně přijde člověk s nějakým neduhem, krom léčby těla se snažím i o léčení duše. Psychosomatika mě velmi oslovuje a s klienty podnikám cesty do jejich nitra a snažíme se nalézt příčiny chorob. Na druhé straně vím, že ačkoli psychika hraje mocnou roli jak v příčině nemoci, tak v uzdravování, pomáhám i tělu. K léčbě používám krom homeopatie ještě fyziologickou regulační medicínu (FRM). Tato metoda přišla z Itálie, konkrétně z milánské univerzity. Jde o léky často v homeopatických ředěních či nanodávkách, vyrobené i z látek tělu vlastních – tedy z hormonů, interleukínů, tkání.. Jde o medicínu nízkých dávek a léky jsou absolutně netoxické. Vlastně je to jakási hranice mezi homeopatií  a klasickou medicínou. To je přesně ono. Léčba je rychlejší a bez vedlejších účinků.

Otázka: A o čem je ten váš homeopatický wellness, či jak to nazvat?

Odpověď: No, o čem je? O mládnutí, o zdraví, o kráse a pohodě. Je to takový můj relax, abych neřešila stále jen složité otázky a těžké choroby. Tedy díky FRM mohu pomoci pleti zbavit se vrásek. Většina žen si nechce do sebe nechat vpichovat botulotoxin či hyaluronát. Důvody samozřejmě mohou být i finanční. Na univerzitě v Miláně vyvinuli přístroj, kterým mohu vpravit do podkoží krom kolagenu i další látky, které pracují s metabolickými procesy v kůži, chrání pokožku před volnými radikály a brání stárnutí. Funguje to znamenitě a bez jehel a toxinů. A pořád jsme na úrovni medicíny nízkých dávek…. To ale není vše, pracuji i s metabolismem tuků a díky preparátům, které podávám, se ženám upravuje chuť k jídlu a tlumíme systém odměna – jídlo. To většina z nás dobře zná. Snižuje se viscerální tuk a kdo by nechtěl omládnout a zhubnout.

Otázka: Zní to až moc jednoduše. Opravdu stačí jen brát preparáty?

Odpověď: Pokud jde o pokožku, tam jsou efekty omlazení vidět velmi dobře, samozřejmě, pokud nekouříte 20 denně a nepijete za den pouze 4 kafe. Inu, tahle část práce je tedy wellness nejen pro klientky, ale i pro mě. Odpočinu si u toho.

Otázka: Jak to tedy u Vás probíhá?

Odpověd: Já pracuji vždycky s celým člověkem. Tedy když za mnou přijde třeba mladá žena s onkologickým onemocněním, nebudeme asi primárně řešit vrásky. S pacienty s těžkou nemocí pracuji ráda. Zní to možná poněkud masochisticky, ale je to výzva. Pro mne i pro ně. Vždy se snažím o to, abychom spolupracovali s lékaři. Medicína dokáže divy, ale na druhou stranu lékař nemá na pacienta čas a prostor věnovat se i jeho emocím. Občas - a to říkám velmi nerada, slyším od klientů dost hrozné historky z lékařských ordinací, týkajících se necitlivého sdělování diagnóz či prognóz…a to by nemělo být!  S klienty dělám také různé techniky v oblasti psychiky. Vizualizace, kterými se dá stimulovat imunitní systém, různé psychologické metody vedoucí k tomu, aby se těžce nemocný člověk necítil jako bezbranná bytost vydaná na milost či nemilost přírodě, lékaři.  Vše je to o pokoře a zároveň lidské síle. Když se klienti uzdravují, je to nádhera. Právě díky studiu medicíny jsem schopna poradit, jaké doplňky jsou vhodné k léčbě a co je jen vyhazování peněz a samozřejmě léčím pomocí FRM, která dokáže zmírňovat nežádoucí účinky klasické léčby a pomáhat tělu. Osobně si myslím, že oddělit tělo od duše prostě nejde. Proto dělám to, co dělám.

Otázka: Když Vás tak poslouchám, nechápu, jak všechno stíháte. Práci, rodinu, studium..

Odpověď: Těžko. Ale mě to všechno strašně baví a proto to jde. Jen toho času bych potřebovala víc. Nemůžu ale jinak. Pracovat se zdravím druhých je obrovská zodpovědnost a chtít někoho léčit bez znalosti funkce těla prostě nejde. Bez medicíny bych byla jenom šarlatán – to je moje filozofie.

Otázka: Tak Vám moc děkuji za rozhovor a přeji, ať se Vám daří jak ve škole, tak v práci.

Odpověď: Já děkuji Vám.

 

Kontaktní údaje :  www.poradna-ariadni.webnode.cz   tel. 608 414 419