ZÅHRADA VYBRALA GENERÁLNÍHO DODAVATELE A SPOUŠTÍ PRODEJNÍ AKCI DOVOLENÁ ZDARMA

Společnost MS development vybrala pro první etapu projektu Zåhrada v Lysé nad Labem generálního dodavatele, kterým se stala společnost Subterra. Ta zahájila výstavbu dvou bytových domů Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, s kavárnou a dvěma prostory pro podnikání. 

Zájemci se mohou podívat, jak stavba roste, při dnech otevřených dveří, které se konají od čtvrtka 21. do soboty 23. června přímo na místě výstavby a v informační kavárně Café Mlýnek. Těm, kdo si za neobyčejně příznivé ceny koupí byt do 23. června, developer navíc zaplatí letní dovolenou až do výše 50.000 Kč. Dokončení první etapy nízkoenergetického projektu Zåhrada, který je charakteristický promyšleným konceptem sousedského bydlení a propojením se širokou škálou služeb pro majitele bytů, je plánováno na léto příštího roku. 

„Po přerušení stavby v zimních měsících jsme navázali na podzimní přípravné zemní práce. Generální dodavatel v současné době pracuje na základech obou bytových domů,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development. „Kolaudace a následné převzetí bytů v domech Jasmín a Modřín jsou stanoveny na červenec až září 2013. Kromě atraktivního konceptu celého projektu jsme pro zájemce nachystali i velmi příznivé ceny bytů již od 28.000 Kč za metr čtvereční včetně DPH. Touto velmi výhodnou cenou chceme podpořit ty, kteří se rozhodnou bydlet v Zåhradě jako první. Našim klientům navíc zpříjemníme léto: pokud si v Zåhradě vyberou byt a do 23. června podepíšou rezervační smlouvu, proplatíme jim náklady na jejich letošní dovolenou až do výše 50.000 Kč. Léto si tak budou moci užívat v klidu a bez starostí: na dovolené od nás s již rezervovaným bytem.“
 
První etapa projektu Zåhrada zahrnuje dva bytové domy Jasmín a Modřín z dílny studia Podlipný Sladký architekti. Na celém projektu se podílejí čtyři architektonické ateliéry. 37 prvních bytů bude realizováno v dispozicích 2+kk až 4+kk. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého bytu. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na úschovu kol. Každý z bytů bude mít terasu, předzahrádku nebo balkon.
 
Promyšlené dispoziční řešení poskytuje dostatek soukromí i prostory pro trávení společných chvil, což ocení například rodiny s dětmi. Všechny domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14.000 m2 s altány, vodními plochami a dětskými hřišti. Obyvatele nebudou rušit ani parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne v rámci projektu jako celku dohromady 350 parkovacích míst. Maximální komfort bydlení zajistí intranetová síť napojená na Centrum služeb, které je připravené zařídit pro své obyvatele takřka cokoli – od umytí auta, hlídání dětí až po ustájení koně či podání informací o obsazenosti bazénu. Pasáž Zåhrada, jež bude postavena v dalších etapách, nabídne obchody a služby včetně pošty či wellness centra. Nebude určena jen pro rezidenty, ale i pro všechny návštěvníky z širokého okolí. V rámci projektu Zåhrada vznikne v Lysé nad Labem zcela nová čtvrť čítající kromě objektu Pasáže celkem 13 bytových domů s 257 byty. Všechny bytové domy budou mít průkaz energetické náročnosti třídy A a budou tak maximálně šetrné nejen k životnímu prostředí, ale v dlouhodobém horizontu také k peněženkám svých obyvatel.