ZNALOST JAZYKŮ OTEVÍRÁ ABSOLVENTŮM LEPŠÍ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Právě nastává období, kdy čerství absolventi opouštějí vysoké a střední školy s tím, že si užijí poslední léto než začnou hledat práci. Proč si je neužít aktivně a nezvýšit si kvalifikaci? „Certifikát z cizího jazyka je jedním z klíčů, který otevírá dveře k lepší kariéře,“ uvádí Vítězslav Bican, ředitel jazykové školy Channel Crossings.

Získání dobré pracovní pozice může být pro absolventa bez zkušeností značný problém. Proto je dobré myslet ještě před tím, než práci začneme hledat na to, jak se stát pro potencionálního zaměstnavatele zajímavým. „Získat kvalifikaci v oblasti jazyků je jedna z nejefektivnějších cest, jak zaujmout. Jen angličtina ale už dávno nestačí,“ podotýká Vítězslav Bican. Znalost anglického jazyka je dnes již samozřejmostí, je proto dobré se také soustředit na jiné jazyky.

Jaký jazyk si však ze široké nabídky vybrat? „Vedle tradičního německého, francouzského a italského jazyka je poptávka firem i jednotlivců orientována i na méně běžné jazyky. Pravděpodobně i díky rozvíjejícím se trhům v Jižní Americe a Asii, se vedle poměrně tradiční španělštiny setkáváme se vzestupným trendem zájmu o portugalštinu a také velmi exotickou čínštinu. Do popředí se opět dostává ruština,“ sděluje Vítězslav Bican, jaké jazyky jsou mezi firmami nejčastěji poptávány.
 
Léto je skvělou příležitostí k jazykovému pobytu v zahraničí, kde se lze jazyk učit v jeho přirozeném prostředí. Navíc lze spojit školu se zábavu, což opět výuku jazyka usnadňuje. Vždy je dobré vytyčit si cíl, nejlépe ve formě získání certifikátu. Ten Vám už totiž nikdo nevezme a bude skvělým dokladem toho, jaké znalosti jazyka máte. Jazykové pobyty zaměřené na získání certifikátu FCE nebo CAE nabízejí desítky škol po celém světě. Z nabídky vybíráme např. školu v Cheltenhamu, která pořádá 4týdenní intenzivní kurz v polovině léta. Více informací o jazykových kurzech, pobytech v zahraničí a možnostech získání certifikátů naleznete na www.chc.cz/akcni-nabidky.