Zvířata v pražské zoo vyhledávají stín a jsou méně aktivní

Tropické počasí, které v těchto dnech panuje v České republice, zahání do stínu i zvířata v pražské zoologické zahradě. Ta jsou kvůli vysokým teplotám podobně jako lidé méně aktivní než obvykle, řekla ČTK mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. K žádným mimořádným opatřením však chovatelé přistoupit nemuseli.

"Jen se musíme postarat, aby zvířata měla dostatečný pitný režim, tedy jim zajistit přístup k vodě," poznamenala mluvčí. Vedle vyhledávání stinných míst zvířata také využívají vodní plochy, které mají ve výbězích. Často se chodí svlažit například tučňáci nebo lední medvědi.
 
V otevřených výbězích nejsou podle mluvčí žádné živočišné druhy, které by horko mohlo ohrozit. Zvířata, kterým by vadilo, jsou umístěna v uzavřených pavilonech se stabilní vnitřní teplotou.
 
Horko se v neděli negativně podepsalo na návštěvnosti, lidé totiž vyhledávali raději jiné aktivity. Zatímco v sobotu zavítalo do zoo asi 9000 lidí, druhý víkendový den to byla zhruba polovina. V areálu zoologické zahrady jsou vedle stánků s nápoji a zmrzlinou i další možnosti osvěžení. "Pro návštěvníky jsou k dispozici mlžítka. Děti se mohou ochladit v několika bazéncích," doplnila mluvčí.
 
V neděli byly na řadě míst překonány teplotní rekordy, nejtepleji bylo v Praze na Karlově, kde naměřili 34,4 stupně Celsia. Vysoké teploty by měly v Čechách vydržet do úterý, na Moravě a ve Slezsku až do středy.
 
zdroj: ČTK