Karel Janák natočí s hereckými hvězdami, jak sbalit holku

Tvůrce úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci režisér Karel Janák se vrátí ke svému oblíbenému žánru. Začátkem září začne natáčet film nazvaný 10 pravidel, jehož podtitul Jak sbalit holku vystihuje jeho hlavní zápletku celého filmu. Režisér s producentkou Monikou Kristlovou právě dolaďují detaily týkající se obsazení, řekla ČTK mluvčí projektu Uljana Donátová.

V hlavní roli se objeví Matouš Ruml, populární díky postavě nešiky Lexy ze seriálu Comeback. V dalších rolích se objeví Jakub Prachař a Jan Dolanský, tatínka vytvoří Miroslav Donutil.
 
Protože tvůrci stále ještě hledají představitelku jedné z menších dívčí rolí, rozhodli se tuto možnost spolu s partnerem filmu, portálem Seznam.cz, nabídnout té, která má chuť zkusit to ve filmu s velkými hvězdami. Na webových stránkách najdou přihlášku i podmínky castingu.
 
"Hledáme přirozenou dívku se smyslem pro humor. Podmínkou je natočení vtipné odpovědi na dané téma, ale rozhodně nečekáme profesionální videa. Stačí vzít mobil a točit, jde nám hlavně o to, aby dívky ukázaly schopnost vtipně zareagovat," komentovala zájem producentka. Premiéra filmu, na němž se partnersky podílí televize Nova, se plánuje na březen příštího roku.
 
"Hlavní hrdina Marek je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Je to chytrý vědátor zabraný do studií astrofyziky, jehož největší láskou jsou hvězdy a horoskopy. Jeho dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů a její přítomnost mu zcela obrátí život naruby," uvedla Donátová ke scénáři.
 
V tento moment se do věci dostanou jeho přátelé, kteří zasvětí do Markových problémů jeho otce. Ten je totiž úspěšným vydavatelem řady bestsellerů, a tak není obtížné najít v edičním plánu několik knih na téma: jak získat ženu. Společně připraví strategickou hru, díky níž by se Markovi mělo podařit najít cestu k milované dívce.
 
Režiséra Janáka prý fascinují kvanta příruček a návodů, jak snadno získat jakoukoliv ženu. "Jsou to technické plány na něco tak složitého, jako jsou lidské vztahy. Zajímá mě, zda lze za pomoci nějakých pravidel okouzlit i tu nejkrásnější dívku," uvedl ke scénáři úspěšných italských autorů, který se mu dostal do ruky. Podle něj nabízí všechno, co má dobrá komedie mít.
 
zdroj: ČTK