Organizace SIRIRI zahájila spolupráci se společností OP TIGER, která vyrábí "biotrička"

Nezisková organizace SIRIRI od nynějška spolupracuje s firmou distribuující trička vyráběná ekologickým způsobem. Prodej triček s potisky, z jejichž ceny jde polovina na pomoc Africe, je jednou z významných aktivit SIRIRI.

V rámci svého projektu s názvem Ruku v ruce zajišťuje organizace SIRIRI prodej triček s potisky od známých umělců Jiřího Franty a Davida Böhma. Nyní se členové organizace rozhodli využívat k tomu ekologicky vyráběná trička společnosti OP TIGER. Tato spolupráce začala minulý týden.                                                      

Společnost OP TIGER se snaží hledat cesty k dosažení zisku etickým způsobem, šetrným k životnímu prostředí. Kromě samého produktu „biotričko“ také zavádí alespoň dílčí inovace vedoucí nejen k využívání méně škodlivých technologií, ale také ke zlepšení sociálního dopadu firemních aktivit.

„Myslím, že stejně jako je prospěšné i nutné pokoušet se pomoci v zemích, jako je Středoafrická republika, je potřeba sledovat i naše vlastní, „evropské“ pracovní standardy a zamýšlet se nad tím, do jaké míry ovlivňují kvalitu našeho života. V tom vidím podobnost přístupu SIRIRI i OP TIGER a také šanci se vzájemně inspirovat,“ říká Anna Škopková, konzultantka firmy OP TIGER.

Biotrička se vyrábějí s nízkou uhlíkovou stopou. Zatímco výrobou běžného trička se do atmosféry vypustí kolem 6 kg skleníkových plynů, u biotrička je to díky využití obnovitelných zdrojů při výrobě asi jen 600 g. K výrobě Biotrička se používá 100% biobavlna vypěstovaná v podmínkách ekologického zemědělství.
„Mnoho lidí si představuje, že benefiční může být méně kvalitní. My v SIRIRI chceme, aby naše trička byla dobročinná, ale zároveň vysoce kvalitní. Jsme rádi, že firma OP TIGER přistupuje k práci stejně: trička jsou kvalitní, vznikají ale v podmínkách, které jsou šetrné k životnímu prostředí,“ říká Jan Böhm, ředitel organizace SIRIRI.

SIRIRI je nezisková organizace, jež pomáhá „dárcovským sirotkům“ – zemím, které leží mimo zájem oficiální pomoci, ale bez pomoci „zvenčí“ se neobejdou. Hlavním cílem projektů SIRIRI ve Středoafrické republice je výsledná nezávislost tamějších obyvatel na pomoci zvenčí. Pomáhá místním lidem „postavit se na vlastní nohy“ a spojením s partnery na místě se to opravdu daří.

Více informací najdete na www.siriri.org