Jak jsem navštívila dámské fitness Contours

Vždy jsem snila o pevné postavě s pravidelnými ženskými tvary. Několikrát jsem se sama vyhecovala a zašla si zacvičit do klasického fitness klubu. Nevím, zda se mi to zdálo, ale cvičící chlapi na mě divně, až nevraživě pokukovali a jsem si jistá, že si mezi sebou říkali: „Bože, co ta tady hledá“.

Nevěděla jsem, jak na strojích cvičit a jakou si nastavit váhu. Navíc na většině strojů funěla nějaká ta chlapská „posilovací kredenc“, a mně se nechtělo na stroj čekat. Nudila jsem se a znovu do fitka zase dlouho nešla.

Do rukou se mi dostal letáček fitka Contours, který hlásal, že klub je jen pro ženy.
Vyrazila jsem. Na první pohled mě překvapilo, že fitness klub je velice útulný. Posilovací  stroje střídaly podivné destičky a vše bylo sestaveno do okruhu. Ujala se mě trenérka a  vysvětlila, že se na  každém stanovišti ( posilovacím stroji nebo destičce ) cvičí 45 vteřin, zvuková nahrávka mi řekne, kdy se mám přemístit. Hm… zvláštní.  Trenérka se mnou vyplnila dotazník a zeptala se na moje cíle. „Zhubnout ty vycpávky v zadní partii, no ano, na zadku a celkově se zpevnit.“ 
„První hodinu vám ukáži, jak cvičit správně na každém posilovacím stroji, abyste cvičila efektivně a hlavně správně,“ oznámila mi dobře rostlá J, ale zase ne vychrtlá trenérka.
Prošla jsem stroje, ale destičky na pokyn trenérky vynechávala a byla docela zpocená. Trenérka mi zároveň nastavila na jednotlivých posilovacích strojích váhy a zapsala je do karty.  Vedle mě cvičily ostatní ženy a vždy s nahrávkou jsme udělaly „škatulata škatulata hejbejte  se“ a všechny naráz se posunuly na další stanoviště.

Na další návštěvu jsem se již neobjednávala. Trenérka z karty poznala, že jsem podruhé, a  vysvětlila mi smysl destiček, které jsem napoprvé přeskakovala. „Destičkám říkáme reboundery, jsou odpružené tak, aby šetřily klouby a páteř. Cvičí se na nich aerobní cviky, které  pro větší účinnost a zábavnost každý měsíc měníme. Pokud  budete chtít, vymyslíme vám cviky na Vaši problémovou partii a ty můžete cvičit na rebounderech. Členky často chtějí cviky na břicho, zadek a na povislé tricepsy. Starší dámy na rebounderu jen přešlapují, aby trénovaly srdce. Máme tu také jednu triatlonistku, která na deskách s činkami skáče a dřepuje jak divá,“ rozpovídala se trenérka. Předvedla mi cviky, které mám cvičit, a dala moji kartu s váhami na jednotlivé stroje.
 
Tak jsem začala  cvičit. Každých 45 vteřin jsem na základě pokynů střídala stanoviště, stroje s reboundery. Po dvaceti minutách se ozve pokyn : „Změřte si tep.“ Trenérka obešla celý fitness klub a členkám zapsala naměřenou tepovou frekvenci s výkladem: „Pokud chcete pálit tuk, cvičte tak na 70% tepové frekvence, pokud chcete fyzičku, cvičte na 90% tepové frekvence.“ Přiznám se, že pro mě to byla v mých 44 letech novinka. Vždycky jsem si myslela, že čím jsem udýchanější a zpocenější, tím více hubnu J.  Při střední námaze je to na snížení váhy nejlepší, to mě tedy překvapilo. Dobrá zpráva. Také mi bylo trenérkou vysvětleno, že střídání posilovacího stroje s aerobním stanovištěm (rebounderem) je ideální na hubnutí.

Chodím do Contours už 4 měsíce,  cítím se spokojenějsí a postava se mi lepší. Bez objednávání na konkrétní hodinu, prostě přijdu  a začnu cvičit. Odcvičím si a i s převlečením mi vše trvá asi 40 minut. Nikdo na mě neciví. Spíše se s ženskými  při cvičení navzájem povzbuzujeme. Trenérka mi na požádání poradí, jaké cviky obměnit, nebo mě opraví .. A docela mě to baví. 

Tak jsem si říkala, co víc bych chtěla, lepší příležitost cvičit a hubnout nedostanu. 

Ivana, sestřička FNM  a členka Contours

www.contours.cz