Dostihové závodiště Praha-Velká Chuchle

Dostihové závodiště patří neodmyslitelně k životu hlavního města, poskytuje jeho obyvatelům nejen možnosti odpočinku a příjemné zábavy.

Historie hlavního českého dostihového závodiště ve Velké Chuchli začala před více než sto lety. Chuchelské závodiště bylo slavnostně otevřeno 28. září 1906. Jeho otevření se stalo významnou událostí v životě tehdejší Prahy. Vůbec prvním vítězem na chuchelském závodišti byla klisna Vision v sedle se svým majitelem, zvěrolékařem Františkem Bartoschem.

Významným datem československého turfu se stalo datum 22. května 1921, datum, kdy bylo odstartováno první Československé derby. Dostihy jsou pořádány na závodišti Velká Chuchle prakticky nepřetržitě a to i během válečných let. Přes řadu problémů se je podařilo prosadit i po roce 1989.

V současnosti mají dostihy v Praze kvalitativně vzestupnou tendenci, dostihová odpoledne nabízejí zábavu pro dospělé návštěvníky i pro děti (jízdy na ponících, dětský koutek). Standardem jsou občerstvení, restaurace s teplou kuchyní, proti nepřízni počasí slouží multifunkční krytá tribuna a k dostihům i ve Velké Chuchli patří samozřejmě možnost uzavírání sázek.

www.velka-chuchle.cz