Nové indoorové minigolfové hřiště

V obchodním centru Galerie Butovice byl slavnostně zahájen provoz prvního indoorového minigolfového hřiště otevřeného v Praze.Jedná se o jediné kryté hřiště v Praze s 18 miniaturgolfovými (eternitovými) drahami, které odpovídají standardům Světové minigolfové federace (WMF) a funguje v zimním období v pohodlí klimatizovaného prostředí obchodního centra s veškerým potřebným zázemím.

Hřiště je určeno pro volnočasové využití rekreačních hráčů, ale také k tréninku sportovců Českého minigolfového svazu (ČMGS). V historii tohoto sportu ještě nikdy nebylo v Praze podobné hřiště otevřeno.

Na slavnostním otevření byli přítomni: Tomáš Navrátil – zástupce pro PR ČMGS, Martin Ječný – 10násobný mistr České republiky a vicemistr Evropy v minigolfu
Milan Dočekal – marketingový manažer Galerie Butovice, kteří symbolicky zahájili provoz odehráním dráhy č. 1.

„Otevřením tohoto hřiště a provozem v prostředí, které není pro tento druh sportu obvyklé – v obchodním centru, se snažíme přilákat více aktivních hráčů a volnočasových hráčů k tomuto okrajovému sportu. Minigolf je určen pro hráče všech věkových kategorií, jedná se o fyzicky nenáročnou aktivitu, ve které hraje hlavní roli koordinace pohybu a soustředěnost. Zároveň v případě volnočasových hráčů, kteří nejsou zaměřeni na výkon, jde především o vyhledávanou zábavu,“
říká Tomáš Navrátil z ČMGS.

„Galerie Butovice podpořila tento záměr a umožnila výstavbu hřiště ve svých prostorách. Stává se tak díky nabídce atraktivního programu volnočasové zábavy vyhledávanou lokalitou zejména pro rodiny s dětmi, které hledají aktivní využití volného času v příjemném prostředí.“ Říká Milan Dočekal z Galerie Butovice.

V prostorách hřiště se v průběhu zimy budou pořádat amatérské turnaje pro veřejnost, turnaje pro členy ČMGS, bude zde probíhat výuka hry minigolfu pod vedením předního českého hráče Martina Ječného. Hřiště je vhodné i pro pořádání sportovních akcí pro zájmová sdružení nebo firmy.

„Hřiště funguje v komerčním režimu a jeho provoz není dotován žádnou zájmovou organizací. Vstupné je srovnatelné s cenami na klasických letních minigolfových hřištích. Ve srovnání s ostatními indoorovými volnočasovými aktivitami se jedná o jednu z cenově nejdostupnějších.“ Říká Martin Ječný.

Více informací o tomto hřišti naleznete na http://www.minigolfbutovice.cz