Tiskové prohlášení - omluva

-

Vážení přátelé,
 

dovolte mi, abych se ústecké veřejnosti ještě jednou upřímně omluvil zasvé chování v průběhu hokejového utkání Ústí nad Labem s Vítkovicemi.

Uvědomuji si, že Ústečané očekávají od svého primátora za všech okolnostídůstojné vystupování hodné významu této funkce. Mnohé z nich jsem jistěvelmi zklamal. Při hokejovém zápase ve mně převládly emoce velkého fanouška HCSlovan, a to tak silně, že jsem na chvíli na svou funkci zapomněl. Své jednánípovažuji za lidské selhání a ujišťuji veřejnost, že se nebude opakovat.

Děkuji všem, kteří mě v minulých dnech svými ohlasy podrželis převládajícím míněním, že politik je také jen člověk. Ještě více si všakvážím kritických hlasů na mou adresu zdůrazňujících nezbytnost kultivovanéhoprojevu.

Veřejnost si v minulých letech jistě všimla toho, že nejsem typempolitika, jenž preferuje protokolární vzorce chování i v neformálníchsituacích. Takovým lidem se říká „suchar“. Nikdy jsem se nebál otevřít se,projevit širokou škálu svých emocí. Uznávám však, že tady jsem to opravdupřehnal.

Své omluvné dopisy jsem dnes odeslal předsedovi i členům Asociaceprofesionálních klubů ledního hokeje i předsedovi komise rozhodčích.