Běžci z Keni na půlmaratonu

První dubnovou sobotu proběhl již 13. ročník pražského ½ maratonu, který odstartoval na náměstí Jana Palacha v Praze. Pořadatelé poprvé vyprodali všechna startovní čísla. Na 21 km dlouhou trať podél Vltavy se tak vydalo rekordních 9 500 běžců, což je zhruba o dva tisíce vyšší počet než loni.

V mužské kategorii zvítězil Philemon Kimeli Limo z Keni, který jako první v historii dokázal závod dokončit pod jednu hodinu s časem 59 min a 30 sekund. Překonal tak dosavadní traťový rekord. V ženské kategorii zvítězila Lydia Cheromei, rovněž z Keni, která dokončila závod v rekordním čase 1:07:33.

Elitní běžce z Keni nebo Francie letos doplnili závodníci z dalších exotických zemí, jako je například Srí Lanka, Jamajka nebo Sierra Leone.

Pozadu nezůstali ani čeští závodníci. Nejlepšími tuzemskými běžci se stali Robert Krupička, který si pochvaloval skvělou atmosféru závodu, a Petra Kamínková.

„S prvním místem mezi českými ženami jsem spokojena, s časem tolik ne, nesvědčilo mi příliš teplé počasí. Hodně mi pomohl český reprezentant v triatlonu Petr Vabroušek, který mě doběhl kolem devátého kilometru a absolvoval se mnou druhou polovinu závodu“ doplnila vítězka Petra Kamínková.

Městský úřad Prahy 5 umožnil na svém území hladký průběh závodu.Hlavní ceny pro vítěze předal právě starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma. Nezapomnělo se ani na zbylé zúčastněné, kteří obdrželi jako cenu útěchy upomínkové předměty.