Čtyři z pěti mobilů pod stromečkem byly chytré telefony

Mezi mobily pod stromečkem letos jednoznačně dominovaly chytré telefony. Jejich podíl mezi nejčastěji rozbalovanými modely byl okolo 80 procent. Vyplývá to ze statistiky společnosti Telefónica. 

"Nejčastějším mobilem rozbaleným pod stromečkem byl letos Samsung Galaxy Ace II, následovaly telefony Samsung Galaxy S III mini, Samsung Galaxy Young, Nokia 206 a Huawei Ascend Y300," uvedla Lucie Jungmanová z tiskového oddělení O2. Ve statistice jsou přitom zahrnuty všechny nově aktivované telefony v síti O2, tedy nejen ty, které si lidé koupili v prodejnách operátora. 
    
Podíl chytrých telefonů s operačním systémem v síti Telefóniky překročil na konci roku jednu třetinu proti 27 procentům na začátku roku. Chytré přístroje v nabídce více než 50 různých typů mobilů jednoznačně vedou. Letos se výrazně dařilo i tabletům. Nejprodávanější byl Samsung Galaxy Tab. 
    
Podle Telefóniky našlo přes 105.000 jejích zákazníků nový mobilní telefon. Vyplývá to z údajů o nově aktivovaných přístrojích v síti operátora 24. a 25. prosince. 
 
zdroj: ČTK