Praha se rozezní cyklozvoněním

Již tento víkend odstartují pelotony cyklistů z osmi městských částí včetně Prahy 5, aby se následně setkaly v prostorách budoucího A-parku, U Ledáren v Braníku v Praze 4. Společná projížďka po pražských cyklostezkách proběhne v sobotu 17. září v rámci akce Pražské cyklozvonění, konající se letos již popáté.

Cyklisté z Prahy 5 se setkají v 9.30 hodin v prostorech bývalého koupaliště (nyní dětského hřiště) v Klukovicích - ulice Prokopské údolí. Odjezd je stanoven na 10:00.

Součástí akce bude i zábavné odpoledne (od 11 hod.) pro rodiny s dětmi v A-parku. Cyklisté si mohou nechat seřídit svá kola, vyzkoušet si jízdu na půjčených kolech, a pokud se už dětem i rodičům nebude chtít na kolo, mohou se projet ve šlapacích autech. Pro soutěživé z řad mladších cyklistů bude připraven koloběžkový závod a nebudou chybět výtvarné dílny, ukázka práce policie, občerstvení a kulturní program. Děti i rodiče se potom mohou těšit na divadelní a písničkovou show.

V loňském roce účastníci Pražského cyklozvonění překonali rekord ve zvonění na cyklistický zvonek. Držitelem rekordu bylo původně moravské město Litovel, nový primát vytvořilo v Praze na Císařské louce 387 lidí. Přesně v poledne 17. září 2011 si jej cyklisté v A-parku připomenou. Budete mezi nimi?

www.praha5.cz