Strážníci z Libně mohou být déle v ulicích

Okrsková služebna Městské policie v Primátorské ulici v Libni prošla kompletní rekonstrukcí. Přispěla na ní i radnice osmého obvodu.

Díky obnově tak strážníci, kteří jsou zařazeni do oblasti Libně, nemusejí pro výstroj a výzbroj na Obvodní ředitelství v Balabánově ulici.

„Všech deset strážníků tak může být v ulicích Libně déle než doposud, neboť odpadá ztracený čas přesunem na obvodní ředitelství,“ informoval ředitel Městské policie Prahy 8 Jaroslav Kašpárek.

Díky větší flexibilitě a jisté samostatnosti okrskové služebny jsou nyní strážníci mnohem pružnější v oblasti veřejného pořádku, zvláště pak na Palmovce a náměstí Dr. Holého, kde je jejich častá přítomnost zcela nezbytná.

Šéf Obvodního ředitelství Městské policie Praha 8 Jaroslav Kašpárek na doporučení komise pro bezpečnost a veřejný pořádek umožnil „hýbat“ s pracovní dobou tak, aby strážníci mohli dohlížet na veřejný pořádek až do pozdních večerních hodin.

„I tímto krokem se snažíme přispět ke zvýšení bezpečnosti v ulicích, což je našim dlouhodobým cílem,“ dodal starosta Prahy 8 Jiří Janků.

zdroj: ČTK