Mezinárodní den rodiny

Rodina. Pro někoho samozřejmost, pro někoho přežitek, pro jiného vysněný cíl? Mít rodinu, to je velká věc. Ve všech směrech: je to prostor, kde rostou nejen děti, ale i rodiče. Je to taky velká zodpovědnost, starost a práce.Občas je to i velké trápení. Nezapomínáme ale někdy, že rodina je i spousta sdílené (nebo tajné) radosti a smíchu, a útěchy, když nám do smíchu není?

MEZINÁRODNÍ DEN RODINY

MDR vznikl již v roce 1993, kdy jej poprvé vyhlásila Organizace spojených národů, aby zdůraznila význam, který mezinárodní komunita přikládá rodině jako základu společnosti.
Podoby dnešní rodiny jsou rozličné, ale pořád zůstává místem, odkud vycházíme a kam se vracíme, kde ať již v rodinně tradiční nebo v některém z postmoderních rodinných společenství vyrůstá budoucí generace.
Zaslouží si pozornost nejen svých členů, ale i ze strany státu ve formě jasné dlouhodobé rodinné politiky.
Význam rodiny, je třeba posilovat zvlášť v době, kdy se společnost stále více individualizuje a tíhne k marketingovému vyznávání kultu věčného mládí a svobody. Rodina tyto trendy přesahuje. Proto je třeba se k významu rodiny, v jakékoliv její podobě vracet a tedy ho i slavit!

Pojďme si na letošní Den rodiny připomenout, jak nám v rodině může být dobře:

Oslavte s námi DEN RODINY
Kdy:  v neděli 15.5. 2011 od 14:00
Kde: na zelené louce - Centrální park na Pankráci/Café na půl cesty od 14:00
O Vás čeká: čeká Vás odpoledně s divadélkem, dílničkami, čtením, hrami a soutěžemi pro malé i velké. A skvělým občerstvením od Mlsné Kavky!
Doprava: metro C – Pankrác, bus 188, 193, 148 směr Kavčí hory