V projektu Biografy barrandov prodáno přes 60% bytů

Stavba bytového domu Adina v projektu Biografy Barrandov postupuje podle plánu. Generálním dodavatelem je společnost CEK stav, která momentálně pracuje na konstrukci třetího nadzemního podlaží. Dokončení hrubé stavby se plánuje na červen letošního roku. Již před samotným zahájením výstavby bylo prodáno 50% bytových jednotek a prodej se nyní vyšplhal již na 63%. Šestipodlažní bytový dům s 19 bytovými jednotkami vyrůstá na jihovýchodním okraji pražského Barrandova mezi ulicemi Högerova a Štěpařská.

Pod projektem Biografy Barrandov je architektonicky podepsáno Studio acht, developerem je společnost Bouwfonds ČR bytová výstavba. Bytový dům Adina půdorysně i svým objemem navazuje na stávající zástavbu bytových domů a svou výškou zapadá do okolí. Stavba postupuje dle původního harmonogramu. V současné době se provádějí betonářské práce
3. nadzemního podlaží a dokončení kompletní monolitické konstrukce, tzv. hrubé stavby, proběhne v červnu. Výstavba byla zahájena v září loňského roku
a dokončení stavby je plánováno na květen příštího roku, kdy si byty budou přebírat noví majitelé.

„Nabízíme kvalitní a zajímavý projekt, který v sobě spojuje komfortní bydlení se snadnou a rychlou dostupností centra a s nádhernou přírodou v blízkém okolí. V dosahu je přitom široká občanská vybavenost, od obchodů, přes školy až po místní polikliniku. Byty navíc nabízíme za dostupnou cenu, což dokládá i úspěšný prodej. Neoddiskutovatelnou výhodou je navíc při splnění nastavených podmínek možnost získání až 100% hypotéky a významných slev na poplatcích od partnerské banky ČSOB,“ vysvětluje ředitel společnosti Bouwfonds Petr Kouřil.

Bytový dům Adina má 6 nadzemních a 1 podzemní podlaží a nabízí byty v dispozicích 1+kk až 4+kk o výměře 67 m2 až 145 m2. Ke každé bytové jednotce náleží terasa nebo balkon a 1 či 2 parkovací stání. Ta budou umístěna v podzemním podlaží, do kterého vede nájezd krytou rampou. V prvním nadzemním podlaží se kromě bytu 2+kk nacházejí také sklepní kóje, technické a užitné prostory, jako např. kočárkárna a sušárna. V dalších podlažích je rozmístěno 18 bytů, jejichž skladba se v jednotlivých patrech opakuje. Pouze v posledním podlaží jsou navrženy dva větší byty 4+kk s velkými terasami. V sousedství domu bude vysázena zeleň a je navrženo i ozelenění střechy garáží a nájezdové rampy. Bytové jednotky mají promyšlené dispoziční řešení, velké místnosti, dostatečný prostor pro šatny a vestavěné skříně. Standardy i ceny bytů jsou navrženy ve střední třídě. Celková výše investice činí cca 80 mil. Kč. Prodej zajišťují realitní kanceláře Professionals a Century 21 - Bonus Praha.

Poloha projektu na barrandovském kopci zaručuje příjemné bydlení. Atraktivní lokalita Barrandova se pyšní nádhernou přírodou dvou přírodních rezervací - Chuchelského háje a Prokopského údolí. Projekt je přitom v dosahu centra metropole i široké občanské vybavenosti. V docházkové vzdálenosti je základní i mateřská škola, supermarkety Albert, Billa i Lidl, doslova za rohem je poliklinika. Sportovní vyžití umožňuje blízký sportovní areál s tenisovými i squashovými kurty, v docházkové vzdálenosti je rovněž aquapark s vířivkami a tobogány. Napojení na pražský okruh, rychlá cesta na letiště a snadná dostupnost nákupního centra Zličín či Nový Smíchov
k příjemnému bydlení přispívají. Již nyní je Barrandov vyhledávanou lokalitou a po zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu dojde ještě ke zlepšení. Podstatně se zmenší tranzitní doprava, což na Barrandov přinese klid pro pohodové bydlení.

O Bouwfonds ČR bytová výstavba s.r.o.
Společnost Bouwfonds ČR bytová výstavba s.r.o. je dceřinou společností největší nizozemské developerské firmy, Bouwfonds Property Development. V České republice začala fungovat v roce 1995. Již 15 let přináší na český trh kvalitní bydlení inspirované šedesátiletou tradicí a zkušenostmi mateřské společnosti. Navíc jde o bydlení za příznivé ceny. Za dobu svého působení realizovala téměř 1000 jednotek a celková výše investic v České republice se blíží 2 miliardám Kč. Společnost Bouwfonds se soustředí na výstavbu obytných souborů v různých lokalitách na našem území. Mezi realizované projekty patří například obytné soubory v Berouně, Brně, Havlíčkově Brodě, Hlinsku, Dačicích a Kutné Hoře, ale především rozsáhlá výstavba bytových domů a samostatných i řadových rodinných domků v Jihlavě v projektu Dolina. Zde Bouwfonds postavila téměř 700 jednotek pro bydlení a proměnila tak lokalitu Dolina na moderní rezidenční čtvrť. Momentálně společnost Bouwfonds realizuje poslední etapu jihlavské Doliny, projekt v Brně a dva pražské projekty – vily Cikánka a bytové domy Biografy Barrandov. Další projekty společnost připravuje v Ostravě, Hradci Králové a v Pardubicích.

Bouwfonds ve světě
Společnost Bouwfonds byla založena již v roce 1946 a úspěšně zkombinovala stavbu bytů a poskytování půjček. Kombinace se osvědčila a firma se vypracovala na předního holandského developera. Dnes je Bouwfonds Property Development N. V. největší nizozemskou developerskou společností, jejíž celosvětový roční objem prodaných bytů činí více než 10 tisíc. Je součástí jedné z největších holandských finančních skupin Rabobank, držitele nejvyššího možného ratingu AAA. Bouwfonds aktuálně působí ve 12 zemích Evropy – v Nizozemí, Francii, Německu, Belgii, Lucembursku, Španělsku, Dánsku, Finsku, Švédsku a ve střední Evropě kromě České republiky také v Maďarsku a na Slovensku.